piątek, 2 kwietnia 2010

a pokus przybywa...

Kaftan skończony i zblokowany :-) od trzech dni zbieram się, żeby go zeszyć i ciągle mi coś w drogę wchodzi, ale po świętach obiecuję jakieś fotki (wydaje mi się, że będzie śliczny, fantastycznie mi się pracowało z "short rows" w tym wzorze).

Tym czasem ukazał się wiosenny numer Twist Collective. Muszę przyznać, że to kolejne, bardzo ciekawe wydanie tego czasopisma - sporo interesujących wzorów. W oko wpadł mi zwłaszcza jeden, autorstwa tej samej projektantki, która stworzyła inspirujący mnie również bardzo Sabbatical. Tym razem Connie Chang Chinchio przygotowała coś w stylu kurteczki o lekko militarnym charakterze (kojarzy mi się z huzarskimi wdziankami):


Timpani ma prześliczne detale i mam ochotę zacząć go od razu, a tu w kolejce czeka tyle świetnych wzorów.
A poza tym po raz pierwszy od dawna kupiłam "Sandrę dzianiny" - a konkretnie nr 4/2010, bo zauroczył mnie ten prosty sweterek:


I znów trzeba będzie rzucać monetą, żeby wybrać, od czego zacząć ;-)

6 komentarzy:

Zulka pisze...

No to szczęśliwych rzutów monetą ;)

CU@5 pisze...

Oglądałam dziś Twist Collective i oprócz tego kardigana, który pokazujesz, wpadł mi jeszcze w oko sweter z kapturem, ale jakoś tak rozczarowana tym wydaniem jestem. Nie mogę się doczekać aż pokażesz kaftan!

Jadwiga pisze...

Timpani - bardzo ciekawy.Ale sabbatikalowi też nic nie brakuje. Dwa swetry - dwa klimaty. Ja widzę tylko jedno rozwiązanie , nie zastanawiać się i robić oba. Oczywiście jako pierwszy idzie ten do którego druty same lecą. Miłego dziergania.

Brahdelt pisze...

Podoba mi się ten sweterek z Sandry.
Koniecznie zszyj szybciutko Kaftan, nie mogę się doczekać efektu końcowego. ~^^~

2owieczki pisze...

Spokojnych i rodzinnych Świąt

Mahreen pisze...

A mi się w Twist Collective podobają bardzo szale :) I Kaftan Dress też mnie fiubzdziu zainspirowała (jak dobrze, że mam ją pod ręką :).
A tak przy okazji- na forum gazety są wspólne zakupy wzorów-polecam.

Pozdrowienia z Białegostoku!